Minirol Screen

Minirol screeny jsou elegantní, moderní a cenově příznivá možnost, jak dokonalým způsobem zastínit okna na všech typech budov, zvýší Vám obytný komfort a zároveň sníží fakturu na energii.

Minirol screeny jsou určeny především pro exteriérové zastínění, které se provádí pomocí speciální textilie s téměř neomezenou životností a širokou škálou barevných odstínů. Tato textilie zamezí prodkému slunečnímu záření, průniku tepla i nežádoucím pohledům, a přitom stále zůstáváme v kontaktu s venkovním prostředím.

Minirol screeny Vám také umožní volbou látky ovlivnit výsledné vlastnosti a vzhled. Vyznačují se vysokou kvalitou provedení, což zaručuje jejich užití po mnoho let.

A se značkou MINIROL jste si jisti, že máte nejvýhodnější cenu za nejlepší kvalitu.

Varianty Minirol screenů

MINIROL LOCKSCREEN

Vtéto variantě je látka uchycena, napnuta a vedena ve speciálních vodících lištách. Díky tomu je extrémně stabilní a vysoce odolný proti silnému větru. MINIROL LOCKSREEN umožňuje realizaci velice rozměrných screenů. V uzavřené pozici slouží také jako ochrana proti hmyzu.

MINIROL SCREEN

Jedná se o často používanou variantu, kde je látka volně napnutá mezi spodní lištou a boxem. Spodní lišta může být viditelná nebo krytá ve spodním lemu látky.

VELIKOST BOXU:

 

Maximální velikost screenu pro
box velikosti 89mm


Maximální velikost screenu pro
box velikosti 103mm


MINIROL LOCKSCREEN


(š/v) 400 x 300 cm


(š/v) 400 x 300 cm


MINIROL SCREEN


 

(š/v) 400 x 300 cm 
(š/v) 400 x 300 cm 

DRUHY OVLÁDÁNÍ:

Motorické
Tento druh ovládání nabízí velký uživatelský komfort. Motor je integrován v trubce s látkou, je velice tichý a bezúdržbový. Ovládat jej lze standardně pomocí spínače, můžeme použít i skupinové a centrální řízení, programovatelné hodiny či dálkové ovládání. Standardně je screen vybaven inteligentním motorem, který lze také velmi snadně přenastavit pomocí vypínače.

Motorické s dálkovým ovládáním
Nejelegantnějším řešením ovládání MINIROL screen systémů vhodným pro všechny typy a velikosti rolet je použití speciálních trubkových pohonů. V tomto případě si můžeme namyslet různé moderní prvky a funkce, které dále zpříjemňují samotné používání. Nespornou výhodou systému je jeho variabilita, možnost i posléze měnit nastavení ovládání, přidávat či měnit nastavení ovládání, přidávat či měnit ovládací prvky. Samozřejmostí je možnost přenosných dálkových ovladačů, centrální i skupinové řízení, sluneční či větrná čidla, programovatelné hodiny, exteriérové spínače a další.

Manuální s klikou
Ovládání klikou je jednodušší variantou, která nevyžaduje elektroinstalaci.

STANDARDNÍ DRUHY LÁTEK

SCREEN
látka složená ze skelných vláken potažených vrstvou PVC. Skelné vlákno je velmi odolné proti působení vnějších vlivů, jsko je vítr, změna teplot, vlhkost a má dlouhou životnost. Káždé vlákno je potaženo samostatně vrstvou PVC a následně je utkána výsledná textilie což umožňuje kombinaci více barevných vláken a pravidelný vzhled plošné látky.

SOLTIS
látka složená z polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. Narozdíl od screenu je nejdříve utkána plocha látky z jednotlivých vláken, přičemž dochází k jejich předepnutí, což má za výsledek velmi dobrou tvarovou stálost a pevnost látky. Následně je potažena vrstvou PVC což dodá látce nepravidelný vzhled v ploše látky.

Kromě této standardní nabídky disponujeme širokou škálu dalších látek s různými vlastnostmi.

Úspora nákladů

Minirol screeny jsou vynikajícím nástrojem k dosažení úspor energie.Jsou nedílnou součástí dokonalého konceptu nízkoenergetického domu. Díky svým fyzikálním vlastnostem vytváří příjemnou tepelnou pohodu.

Vlétě výrazně sníží náklady na klimatizaci. V zimě omezí proudění studeného vzduchu na skla oken, což podstatně zlepší izolační vlastnosti.

Screeny dokáží automaticky reagovat na intenzitu slunečního svitu i v případě, že nejste doma, chrání také Vaše květiny i vybavení Vašeho domu, bytu či kanceláře. Díky automatickému ovládání bude Váš dům vypadat stále jako obydlený a to i v případě, že jste na dovolené.

Kombinace Lockscreen s venkovními roletami

Velmi vhodná je kombinace locjscreenů s venkovními roletami. Při použití těchto dvou stínících prvků získáte ještě vyšší komfort zastínění. Případnou hodnotou bude také lepší tepelní izolace oken a zabezpečení objektu.

 


Minirol screeny Vám zaručí

Maximální omezení průniku sluneční energie
MINIROL screeny absorbují a reflexují velkou část slunečního světla a energie a zabraní tak nechtěnému ohřívání vnitřních prostor buduv, jsou tedy optimální ochranou pro udržení příjemné pokojové teploty.

Ochranu před nepříznivým počasím
V případě že necháte otevřená okna a máte stažený screen, nemusíte se obávat náhlé změny počasí. MINIROL screen systém spolehlivě ochrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem, kroupami či jinými nepříznivými vlivy.

Snadnou regulaci světla
MINIROL screen Vám poskytne vynikající kontrolu nad světlem. Zamezí nepříjemnému rušení slunečními paprsky při práci na počítači nebo při sledování televize. Zároveň Vám umožní zůstat ve vizuálním kontaktu s vnějším okolím.

Ochranu proti hmyzu
V uzavřené poloze Vám Lockscreen zajistí dokonalou ochranu proti hmyzu a zároveň také zmírní průnik prachů a alergenů do vnitřních prostor budov.

Velmi estetický a moderní vzhled
MINIROL screeny jsou také úžasným dekoračním prvkem. Díky nadčasovému vzhledu se mohou stát dokonalým stínícím prvkem rodinných domů, admistrativních i technických budov. V současnosti se stávají nedílnou součástí moderní architektury.