Střešní okna

Firma Kubeso vyrábí a prodává střešní okna od roku 1990. Snahou firmy je na trh dodávat výrobek cenově dostupný a přitom kvalitou srovnatelný s evropským standardem.

Bytová střešní okna KUBESO jsou určena k pevnému zabudování do šikmé střešní konstrukce o sklonu 25o - 85o, za účelem prosvětlení a odvětrání podkrovních místností. Jsou řešena jako okna kyvná. Okna KUBESO lze osadit do sestav vedle sebe i nad sebou. Lemování k oknům KUBESO se dodává pro profilovanou i plochou střešní krytinu.

Konstrukce rámu a křídla je zhotovena z lepeného masivu borového dřeva s konečnou povrchovou úpravou. Na základní fungicidní impregnaci jsou naneseny vysokotlakou metodou dvě vrstvy vodou ředitelného laku s UV filtrem v přírodním odstínu.

Vnější oplechování a lemování je z hliníkového plechu s povrchovou úpravou, odstín RAL 7022 nevyžadující údržbu. Použití nové vlastní konstrukce pantu umožňuje plynulé polohování křídla a 170o rozsah otáčení usnadňuje umývání vnější strany okna. K zajištění křídla pro větrání a mytí slouží dětská pojistka.