Větrací systémy

Plesnivění na stěnách domů či bytů vzniká tehdy, když je stavba dlouhodobě vlhká a nemůže řádně vysychat. Kromě vady na vzhledu stěn místnosti představují plísně také zdravotní rizika. Důvodem pro tvorbu plísní je nedostatečná tepelná izolace nebo špatné provedení stavby, chybějící odvětrávání, nevhodná vnitřní izolace či vysoká vlhkost (vlhkost stavebního materiálu nebo špatné větrací návyky).

Problém s plísněmi se objevuje velmi často při sanacích budov, jelikož nová okna velmi dobře těsní. Tato okna mají více různých izolačních vrstev, což zcela minimalizuje průnik vzduchu. To znamená, že při zavřených oknech neprobíhá žádná výměna vzduchu.
Před provedenou výměnou oken nebylo v mnoha případech nutné úmyslně větrat, protože spáry mezi okny zajišťovaly samy dostatečnou výměnu vzduchu. Po výměně oken je však nutné, dostatečně a pravidelně větrat. V případě nepřítomnosti v bytě či domě, z důvodu ochrany před vloupáním či v chladném ročním období není vždy možné zajistit dostatečnou výměnu vzduchu. Důvodem, proč obyvatelé mají okna často zavřená je také vysoká cena za energie a topení. Proto potřebujeme mít způsob, jak zajistit průběžnou a stálou výměnu vzduchu.

Abychom tento problém vyřešili, byly vyvinuty systémy samostatně pracující ventilaci Basic Air Plus® a REGEL-air®, které si sami řídí výměnu vzduchu dle stávajících podmínek v místnosti a tím zajišťují snížený odběr energie i při hygienických větracích podmínkách.

Basic Air plus®

Abychom vyřešili problém s ventilací, byla vyvinuta samostatně pracující Basic Air Plus® ventilace, která si sama řídí výměnu vzduchu dle stávajících podmínek v místnosti a tím zajišťuje snížený odběr energie i při hygienických větracích podmínkách.

více informací

 

 

REGEL-air®

Osobité vlastnosti:
- relatívně vysoký průchod vzduchu v oblasti s tlakovým rozdílem do 20 Pa
- automatické spuštění při tlakovém rozdílu 20-40 Pa
- možná ochrana před hlukem do 42 dB (TZI 4)

více infofmací